top of page

Fotografia  Poézia  Rozprávky  Príbehy

Píšem príbehy a rozprávky, tým som sa začala venovať v posledných  rokoch. Na ceste ma sprevádza hudba, tanec, keramika, maľba, bylinky, témy ženstva, pôrodu, liečenia.Tvorím fotografické diela,
pomocou starých techník klasickej filmovej fotografie.

Fotografujem tiež s obľubou digitálne a tieto dva svety a skúsenosti vzájomne prepájam a pracujem s nimi.
Vytrvalosť, kľud, trpezlivosť a poctivé remeslo, to sú niektoré z atribútov filmovej fotky. Praktickosť, tvorivosť, hravosť, prispôsobivosť, prislúchajúce tej digitálnej. Oba tieto svety sa krásne dopĺňajú.
Moje portfólie je široké. Fotografujem to, čo ma osloví svojou energiou, alebo koho moje fotografie oslovia na spoluprácu - fotenie so mnou. Svoj rukopis vkladám nielen do mojich špecifických autorských diel,
ale aj do fotiek pre Vás. Či už fotografujem knihy, podujatie, portrét, prírodu... krása a umenie je všade.

Dlhé roky sa venujem tiež písaniu poézie, ktorá ku mne prichádza a obohacuje život, niekoľko diel nájdete aj tu, u mňa na tejto stránke. Tvorím intuitívne a slová ktoré ku mne prichádzajú zachytávam na papier, alebo hlasom do nahrávky.
 

109666173_673664643184684_5542384639283172324_n.jpg

Prosím kontaktujte ma pre objednanie Vášho špecifického foto profektu, každá spolupráca je iná a špecifická a tak vznikajú unikátne diela, so svojou vlastnou Božskou esenciou a Iskrou. Na želanie, Vám rada pošlem môj cenník, ktorý sa líši podľa vašich individuálnych prianí.

         
skrzesvetlo.foto@gmail.com

233424044_5916537908418549_7756969926577907786_n.jpg

                                                          

Klasickej filmovej fotografii sa venujem 13 rokov, filmy si spracovávam - vyvolávam, skenujem na filmovom skenery a zväčšujem na papier. Farebné fotky fotografujem digitálne.

Píšem príbehy, básne, rozprávky.

Dostalo sa mi darom, že cezo mňa tečú a môžem byť pri ich narodení a putovaní po svete.

Slová ku mne prichádzajú a plynú ako rieka, udierajú ako divý blesk, hrejú ako oheň vyživujú ako zem , inšpirujú ako vietor.

Skrze tvorbu spájam svoj dar umenia a krásy s darom komunikovať s dušou rastlín, živočíchov, ľudí. 

S umením sme navzájom v jednote a v prepojení, je mojou súčasťou. Umenie je život sám.

Tvorím, fotím, píšem o tom, čo ku mne prichádza a čo má byt mnou zhmotnené.

Sú to momenty dňa, úsmevy ľudí ich vnútorná iskra. Svetlo, energia, ktorá ma priťahuje a má byť zachytená .

         

 

 

                                                                         

                                               

 

                                         

 

My greatest gift in art is being a photographer. I specialize in film photography and have been involved in analog photography for 13 years. I process films myself by developing, scanning, enlarging film material. In analague photo I prefer to shoot black and white.

 

In last three years i overcame myself and started photographing both digitally and in color. Through this challenging and beautiful journey I discovered the magic of the new and beautiful, even greater depth and knowledge. At the same time, thanks to my experience with film photography, I entered the world of digital photography with my specific taste and approach to photography, which I apply in both the digital and film process. Both of these directions complement each other. I also love writing. I write poems, novels and fairytales. I have a great interest in other arts such as dance, music, painting, hand crafting or pottery. I love gardening, swimming, herbs, nature.. flowers..., and I study everything about womanhood, child  birthing and ....

IMG_9716.JPG
  • Flickr
  • Instagram

Požehnaný nech je každý kto sem zavíta. Láskou a Mierom, Dobrom žijúcim v srdci a Darom prebúdzať Krásu * 

bottom of page